Kontaktuppgifter till de andra eleverna

Vi har fått några förfrågningar av er föräldrar att lämna ut kontaktuppgifter till andra elever för att kunna leka på fritiden.

Vi har en incheckningsdisk i hallen.  På baksidan av den ligger nu en kontaktpärm där ni  kan fylla i era kontaktuppgifter om ni vill att andra vårdnadshavare ska kunna kontakta er. Leta upp ert barns namn och skriv in telefonnummer.

Det är helt frivilligt att fylla i sitt telefonnummer!

Vi hoppas på många givande lekstunder!

Vänligen, G18.

3 reaktioner till “Kontaktuppgifter till de andra eleverna”

  1. Man ska även komma åt andra vårdnadshavares kontaktuppgifter i samma årskurs via Unikum? Jag har inte föräldrainlogg och kan inte se om det fungerar som det ska (tror även det bygger på att vårdnadshavare kryssat för ruta att det är OK att dela).

    Berätta gärna, ni som vet!

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.